MAGAZYN KUKBUK – ROZMOWA Z GŁÓWNĄ PROJEKTANTKĄ MARKI SIMPLE CP JAGODĄ PIEKARSKĄ

Jakie były inspiracje do stworzenia kolekcji jesienno-zimowej?

Projektując kolekcję na sezon jesiennozimowy, skupiłam się na tych elementach, które charakteryzują Simple CP i zostały docenione przez klientki marki. Wraz z zespołem projektanckim postawiliśmy na nowoczesne, proste kroje, klasyczne modele kultowych ubrańz metką Simple CP, czyli płaszcze, sukienki i garnitury, oraz neutralne, stonowane zestawienia kolorystyczne. Zarówno ogólny charakter kolekcji, jak i poszczególne wzory ubrań oraz dodatków to wynik długotrwałego researchu i analizy projektów z archiwum Simple CP, ale również inspiracji współczesnymi rozwiązaniami krawieckimi, dzięki czemu udało nam się wykorzystać nowoczesne trendy,
a jednocześnie zachować DNA marki. Podczas pracy nad kolekcją przechodziliśmy też okres fascynacji filmami noir, które stały się jedną z inspiracji.

Gdzie szukasz natchnienia?

W książkach, w muzyce, w sztuce, a może w kuchni? Uwielbiam gotować! Bardzo mnie to relaksuje. Może będę nieskromna,
ale muszę przyznać, że dobrze gotuję – znajomi mogą to potwierdzić. [śmiech] Poza tym natchnienie może pojawić się wszędzie – na spacerze, podczas wycieczki za miasto czy w galerii. Staram się śledzić to, co dzieje się nie tylko w modzie, ale także w sztuce.

A czy w tym sezonie pojawił się jakiś trend, który szczególnie cię zaintrygował?

Śledzę trendy, ale staram się, żeby nie dominowały w moich pomysłach na kolekcję. W tym sezonie porwał mnie nie tyle trend, ile kolor. Bardzo mnie cieszy wielki powrót do czerwieni, która w niezwykły sposób podkreśla kobiecość i siłę.

Jak wygląda dzień pracy projektantki marki Simple?

Dzień w naszym biurze zawsze zaczyna się od odpowiedzi na maile oraz rozmowy z zespołem o tym, co mamy do zrobienia danego dnia, i omówienia najbliższych celów. Potem każdy zajmuje się swoimi zadaniami. Droga od koncepcji do realizacji spójnej kolekcji jest bogata w zróżnicowane i pasjonujące zajęcia. Omawiamy światowe trendy, obserwujemy nowatorskie technologie związanez produkcją. Jesteśmy wrażliwi na piękno, ale pamiętamy też o biznesowej stronie naszej pracy. Mamy otwarte głowy i stawiamy
na rozwój. Na początku przygotowujemy inspiracje – ścianę pełną kolaży, na której znajdują się sylwetki, próby tkanin i materiałów,
a także liczne opisy. Rysowanie nowych projektów i rozmowy wokół każdego detalu to na pewno najbardziej pasjonująca część naszej pracy. Pod koniec dnia zawsze czuję niedosyt, bo mam potrzebę zrobienia jeszcze więcej.

Co najbardziej lubisz projektować?

Lubię myśleć o modzie całościowo i tworzyć całe zestawienia stylistyczne. Projekty mają szansę obronić się tylko wtedy, kiedy tworzą spójną kompozycję. Składają się na nią akcesoria, dodatki w postaci torebek czy biżuterii. Mam natomiast dużą słabość do mocnych butów, które akcentują sylwetkę. To zdecydowanie kluczowy element stylizacji.

Co zadecydowało o wyborze Kasi Struss na gwiazdę kampanii reklamującej ostatnią kolekcję?

Z Kasią Struss współpracujemy już trzeci sezon. Bez względu na charakter kolekcji Kasia w doskonały sposób oddaje kobietę Simple CP. Swoją urodą oraz intrygującym spojrzeniem wpisuje się też w chara marki.

Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

Obecnie pracujemy nad zamknięciem kolekcji wiosna-lato 2018. Przygotowujemy się także do 25-lecia marki Simple, więc czeka nas w najbliższym czasie wiele wyzwań.